Виявлено останки давньої тварини, старшої за динозаврів

Один з видів цих істот існував близько 90 мільйонів років тому – у пізньому крейдяному періоді.

 
 
 
 
Палеонтологи на острові Шпіцберген, який є норвезьким архіпелагом, що міститься у Північному Льодовитому океані за 1 300 км від Північного полюса, знайшли останки іхтіозавра. Це великі вимерлі морські рептилії, які жили під час мезозойської ери і вперше з’явилися близько 250 млн років тому, тобто вони є старшими за динозаврів, пише Heritage Daily.
 
Загалом спосіб життя тварин нагадував існування сучасних дельфінів. Але з часом ці ранні земноводні плазуни еволюціонували від групи невстановлених наземних рептилій і перевчилися плавати. Тож їхні кінцівки видозмінилися на плавники, а форма тіла зрештою стала «рибоподібною».
 
Дослідники вивчили «крокодилоподібні» кістки амфібій, які зберегли внутрішню мікроструктуру кісток.
 
«Це дає змогу припустити, що цим давнім тваринам було властиво адаптуватися до пришвидшеного розростання, підвищеного метаболізму і повністю океанічного способу життя. Вік скам’янілостей визначається приблизно двома мільйонами років після масового вимирання наприкінці Пермського періоду. Якщо врахувати орієнтовні часові межі еволюції вимерлих морських рептилій, це відсуває походження та ранню появу іхтіозаврів аж до початку епохи динозаврів. Це змушує переглянути теорію еволюції і гадати, що іхтіозаври, ймовірно, вперше поширилися у морському середовищі ще до того, як сталося вимирання», – зазначили вчені.
 
Нагадаємо, раніше археологи виявили незвичайного сфінкса римської епохи у храмовому комплексі Дендера у єгипетській провінції Кена.
 
Археологи виявили поховання часів династії Тан

 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net