Вчені заявили про швидке послаблення ефективності вакцинації від COVID-19

Імунітет, отриманий при зараженні COVID-19, у поєднанні з посилюючим щепленням забезпечує захист у 67% проти симптомної інфекції.

 
Дослідники бельгійського інституту громадської охорони здоров’я Sciensano заявили, що вакцинація від коронавірусу стрімко зменшується через кілька місяців, а якщо йдеться про Омікрон-штам, то ще швидше. Про це повідомляє La Libre Belgique.
 
Дослідження охопило 1,43 млн. осіб, воно проводилося в період з липня 2021 по квітень 2022 року.
 
Захист від симптомної інфекції при штамі Дельта зменшується від вихідної оцінки в 81% до 56% за 100-150 днів після первинної вакцинації. Після бустерної дози при такому ж результаті вихідний захист оцінюється в 84%. зменшується від 37% до 18% за 100-150 днів після базової вакцинації. Бустерне щеплення посилює вихідний захист до 52%, але через 100-150 днів воно знижується до 25%», — сказано у повідомленні.
 
Зазначається, що імунітет, отриманий при зараженні COVID-19, у поєднанні з посиленням, що посилює, забезпечує захист у 67% проти симптомної інфекції.
 
Проте вакцинація забезпечує набагато посилений захист від важких форм захворювання, у яких необхідна госпіталізація.
 
«При варіанті Дельта захист оцінюється в 93% після бустерного щеплення. І за 100-150 днів він знижується до 87%. При Омікроні після посилення щеплення «захист від госпіталізації» за 100-150 днів знижується до 66%», — йдеться у статті.
 
Нагадаємо, раніше в МОЗ України заявили, що вакцинація зміцнює захист від коронавірусу, у тому числі від COVID-штаму Омікрон.
 
В Україні зросли темпи вакцинації
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net