Вчені вивчили частинки астероїда Рюгу

Поверхня астероїда Рюгу містить елементи, притаманні об’єктам Сонячної системи.

 
Мікрочастинки, які космічний апарат Hayabusa2 узяв на поверхні навколоземного астероїда Рюгу і які було доставлено на Землю, є одними з найнезабрудненіших матеріалів Сонячної системи. Про це повідомляє Nature Astronomy.
 
Зазначається, що фрагменти астероїдів потрапляють на Землю у вигляді метеоритів, але під час входження в атмосферу їхній склад змінюється за взаємодії з нею. Так більша частина інформації про їхній початковий склад втрачається. Але водночас астероїди містять свідчення того, як і коли сформувалася наша Сонячна система.
 
У період з червня 2018 року по листопад 2019 року космічний апарат Hayabusa2 Агентства аерокосмічних досліджень Японії (JAXA) провів великі дослідження астероїда Рюгу за допомогою дистанційного зондування.
 
Під час першого контакту, який відбувся 21 лютого 2019 року, було отримано матеріал поверхні, а під час другого (11 липня 2019 року) було зібрано матеріал поблизу штучного кратера, утвореного внаслідок зіткнення з невеликим занесеним космічним елементом. Згадані зразки зберігалися в камері. У грудні 2020 року зонд, відправлений на Рюгу, доставив безцінний вантаж, зразки якого були в стерильних контейнерах. Місія JAXA Hayabusa2 дала можливість вивчити первинні зразки і наблизитися до історії формування ранньої Сонячної системи, а також з’ясувати походження води й еволюцію органічних речовин, які, ймовірно, були першими будівничими життя на Землі.
 
Раніше повідомлялося, що хмара темної плазми, яка минулими вихідними виринула із Сонця, досягне Землі в середу, 17 серпня.
 
Місяць раніше був частиною Землі – вчені

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net