Учені знайшли нову причину мігрені

Вчені зацікавилися периваскулярними просторами в напівовальному центрі, центральній ділянці білої речовини мозку, розташованої прямо під корою головного мозку.

Американські вчені просканували мозок людей, які страждають на сильний головний біль, і з’ясували, що периваскулярні простори у них дуже збільшені. Про це пише ScienceAlert.

«Ми поки не встановили точний зв’язок між значними змінами в периваскулярних просторах ділянки мозку, яка називається напівовальним центром, і розвитком мігрені, але це дає шанс на встановлення причин появи сильного головного болю. Наші результати показують, що такі зміни в мозку людей відбуваються і в тих, хто постійно страждає від мігрені, і тих, у кого вона проявляється періодично. Але точно можу сказати, що ми вперше виявили такі зміни», — зазначив Вілсон Сюй з Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі.
 
Вчені зацікавилися периваскулярними просторами в напівовальному центрі, центральній ділянці білої речовини мозку, розташованої прямо під корою головного мозку. Вони відіграють важливу роль у виведенні відходів з головного мозку. А те, що ці простори збільшуються, може говорити про серйозні порушення в роботі головного мозку і, можливо, сприяють розвитку мігрені.
 
Дослідники просканували за допомогою потужного апарата МРТ мозок 20 добровольців, які страждають як від постійної, так і від періодичної мігрені. Так стало зрозуміло, що периваскулярні простори у мозку цих людей були значно збільшені порівняно з такими ж просторами у мозку здорових добровольців, які були контрольною групою у дослідженні.
 
Крім того, вчені виявили у тих, хто страждає на мігрень, сильні пошкодження білої речовини мозку. Вони вважають, що розширення периваскулярних просторів може призвести до розвитку в майбутньому більшої кількості ушкоджень білої речовини.
 
«Прямого зв’язку з мігренню ми поки що не встановили, але потрібно продовжувати дослідження, щоб з’ясувати, як зміни в мікроскопічних судинах мозку та в кровопостачанні впливають на різні типи мігрені», — додав Сюй.
 
Нагадаємо, що раніше вчені назвали причиною мігрені «поверхневий» сон.
 
Американець вилікував мігрень рослинною дієтою

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net