У МОЗ розповіли, коли чекати наступної хвилі коронавірусу

В Україні навіть в умовах воєнного стану не припиняється молекулярний нагляд за штамами COVID-19, що циркулюють у нас.

 
В Україні найближчим часом не очікується спалах COVID-19. Про це розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Він також назвав причини того, чому не буде зростання захворюваності.
 
«По-перше, ми продовжуємо молекулярний нагляд за штамами, які циркулюють на нашій території. Наприклад, з початку війни було проведено понад 750 досліджень і секвенувань. І за результатами такого моніторингу ми фіксуємо лише превалювання штаму Омікрон. Поки нічого надзвичайного немає. По-третє, більшість штамів потрапляють в країну через міграцію населення та міжнародні подорожі, і хоча багато українців зараз повертаються з-за кордону, але йдеться про сусідні країни. Так що поки що жодних хвиль коронавірусу ми не очікуємо», – пояснив головний державний санітарний лікар.
 
Ігор Кузін також наголосив, що наразі є дуже мало інформації про новий штам, який зафіксували в Китаї, тому зарано робити якісь прогнози. Водночас те, що варіанти коронавірусу мутують, – це є очікуваним і об’єктивним з погляду епідеміології.
 
Нагадаємо, раніше повідомляли, що незабаром в Україні з’явиться препарат проти коронавірусу. Протиковідний препарат Молнупіравір закупили за кошти держбюджету.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net