Суперкомп ютер відкрив дев яте число Дедекінда

Команда вчених змогла розв’язати математичну загадку лише за 32 роки. Так з’ясувалося, що дев’яте число Дедекінда має 42 цифри.

Математики з Падерборнського університету розв’язали математичну задачу, з якою ніхто не міг впоратися понад двісті років. Про це пише Interesting Engineering.

Це вдалося веним завдяки суперкомп’ютеру Noctua 2. Так, вони нарешті відкрили дев’яте число Дедекінда.

«Числа Дедекінда були вперше виявлені в 19 столітті Річардом Дедекіндом і відтоді цікавлять математиків. Числа Дедекінда — це швидко зростаючий ряд цілих чисел. Вони тісно пов’язані з монотонними функціями, які являють собою математичні функції, що приймають двійкові вхідні дані (0 або 1) і виробляють двійкові вихідні дані», — пише Вікіпедія.

До слова, восьме число Дедекінда було відкрите в 1991 році за допомогою найпотужнішого комп’ютера того часу. Мова йде про Cray 2.

З тих пір математики намагалися обчислити дев’яте число Дедекінда на суперкомп’ютері. Але це вдалося лише через 32 роки.

«З огляду на обчислювальну складність обчислення дев’ятого числа Дедекінда, ми використовували формулу P-коефіцієнта, яка дала змогу команді обчислити дев’яте число через велику суму замість підрахунку кожного члена ряду. Ми розробили апаратний прискорювач для конкретного застосунку з використанням програмованих вентильних матриць (FPGA) для підвищення ефективності обчислень», — розповіли дослідники.

Так, протягом п’яти місяців врешті-решт було знайдене і дев’яте число Дедекінда —  286386577668298411128469151667598498812366.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що вивчення математики стимулює когнітивний розвиток підлітків.

Математики вирішили задачу, якій близько 2500 років

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net