Побили рекорд: вчені створили потужне магнітне поле

Раніше найпотужніший магніт був створений у США 1999 року в Національній лабораторії сильного магнітного поля.

 
Вчені з Китайської академії наук за допомогою гібридного магніту створили рекордно потужне стабільне магнітне поле в 45,22 тесла – це в десятки тисяч разів потужніше, ніж звичайний магніт на холодильник. Про це повідомляє ScienceAlert.
 
Тим самим воно побило попередній світовий рекорд у 45 тесла, встановлений у 1999 році гібридним магнітом у Національній лабораторії високих магнітних полів США.
 
Зазначається, що американські та китайські фізики деякий час працювали над створенням гібридних магнітів. Це магніт, у якому використовуються два різні способи створення магнітного поля: зовнішнє надпровідне кільце та внутрішній резистивний магніт Біттера. Використовуючи ці дві технології, можна створювати найсильніші стабільні магнітні поля.
 
Ще в 2016 році китайські вчені розробили свій магніт, потужністю 40 теслів. З того часу вони прагнули побити рекорд американців.
 
«Щоб досягти результату в 45,22 тесла для стабільного магнітного поля, ми змінили структуру магніту та створили нові матеріали, а також оптимізували роботу гібридного магніту», — сказав Гуанлі Куанг із Китайської академії наук.
 
Магніт SHMFF, за словами команди, є кроком вперед для матеріалознавства.
 
«Гібридний магніт National Steady State High Magnetic Field Experiment Facility створює найвище у світі постійне магнітне поле, що ефективно покращує експериментальні умови для проведення вченими досліджень у галузі матеріалознавства та відіграє незамінну ключову роль у дослідженнях магнітних полів різної потужності», — написала команда на сайті Лабораторія високого магнітного поля.
 
Раніше повідомлялося, що китайська технологічна компанія Xiaomi представила прототип робота-гуманоїда CyberOne.
 
У Китаї створили робота-лижника
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net