Нова хвиля Covid-19 у Китаї загрожує бізнесу Apple

Американському технічному гіганту довелося більше місяця боротися з хаосом на мегафабриці свого головного монтажника Foxconn у Чженчжоу.

 

Бізнес компанії Apple перебуває під загрозою через масовий спалах коронавірусу в Китаї, який може спричинити перебої у виробництві iPhone, повідомляє Financial Times.
 
Американському технічному гіганту довелося більше місяця боротися з хаосом на мегафабриці свого головного монтажника Foxconn у Чженчжоу, Китай, відомому як iPhone City, після чергового спалаху Covid-19, який розпочався у жовтні.
 
Зазначається, що через масове захворювання працівників час очікування покупцем у США свого нового iPhone складає майже місяць. Оскільки уряд Китаю скасовує свою політику нульової боротьби з Covid-19, тепер назріває довготривалий ризик — потенційна нестача працівників на заводах з комплектуючих або складальних фабрик по всій країні.
 
Наразі Apple відчуває дефіцит від 5 до 15 мільйонів iPhone.
 
Ситуація ускладнюється і тим, що п’ята частина доходу Apple припадає саме на продаж у Китаї, а понад 90 відсотків iPhone збираються там.
 
Додається, що чистий прибуток цього кварталу впаде більш ніж на 8 відсотків, згідно з оцінками банків, об’єднаними Visible Alpha.
 
Нагадаємо, що кожен п’ятий міський житель у Китаї втратив роботу. Сильний стрес переживає малий та середній бізнес КНР. Головними причинами занепаду стали — ковідна ізоляція цілих міст та суворість карантинних заходів.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net