NASA знайшла на кометі між Юпітером і Марсом воду

Американські вчені з допомогою приладу Вебба NIRSpec дізналися, що навколо комети Read є водяна пара.

Космічний телескоп NASA Джеймса Вебба сфотографував водяну пару навколо комети у головному поясі астероїдів між Юпітером і Марсом. Спеціалісти назвали це відкриття «довгожданим науковим проривом» у вивченні походження води на Землі. Про це повідомляє NASA.

З допомогою приладу Вебба NIRSpec (спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону) астрономи вперше підтвердили наявність водяної пари навколо комети 238P/Read в головному поясі астероїдів.

Проте тепер виникла нова загадка: комета не мала вуглекислого газу, який можна було б виявити.

Комета Read — об’єкт, який знаходиться в головному поясі астероїдів. До цього відкриття вважалося, що на таких кометах льоди могли зберігатися далі від Сонця. Однак учені давно припускали, що водяний лід може зберігатися в теплішому поясі астероїдів, всередині орбіти Юпітера, але доказів на той момент не було.

«У минулому ми бачили об’єкти в головному поясі з усіма характеристиками комет, але тільки з цими точними спектральними даними Вебба ми можемо сказати, що це точно водяний лід, який створює цей ефект», – розповів провідний автор дослідження, астроном Майкл Келлі з Університету Меріленда.

Як ми вже писали раніше, NASA планує здійснити висадку астронавтів на Місяць наприкінці 2025-го або 2026 року.

Вчені розповіли з чого складається ядро Місяця

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net