На станції Академік Вернадський відбулася ротація експедицій

На українській антарктичній станції Академік Вернадський відбулася перезміна – 28-ма експедиція заступила на чергування.

 
На станції Академік Вернадський у п’ятницю, 7 квітня, відбулася чергова ротація річних експедицій полярників – 28-ма розпочала роботу, а 27-ма повертається в Україну. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України у Facebook.
 
«Полярники та полярниці 27-ї української антарктичної експедиції, які рік відпрацювали в Антарктиці, вирушили додому. Разом з ними повертаються учасники сезонного загону, які виконували технічні та наукові завдання протягом кількох місяців. Натомість роботу на Вернадському почала 28-ма УАЕ», – йдеться у повідомленні.
 
Найближчого року команда нової української антарктичної експедиції проводитиме геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також забезпечуватиме життєдіяльність станції.
 

 
«Незважаючи на велику війну і всі спроби ворога нас знищити, ми рухаємось далі і міцно тримаємо антарктичний «фронт», – заявив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
 
За його словами, за ці 408 днів ні на хвилину не було зупинено жодного з основних вимірів і досліджень, більшість з яких триває десятиліттями і є дуже цінними для глобальної науки.
 
Також у цьому сезоні вдалося започаткувати нові дослідження у міжнародних колабораціях і завершити невідкладні роботи з модернізації станції.
 
Нагадаємо, 28 березня дослідницький криголам Ноосфера з командою 28-ї української антарктичної експедиції прибув на станцію Академік Вернадський.
 
В Антарктиді з’явився рідкісний представник нелітаючих птахів
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net