Кофеїн знижує ризики діабету й ожиріння – вчені

Вищі рівні кофеїну в крові пов’язані з нижчою вагою та зі зменшенням імовірності розвитку діабету другого типу.

 
 
 
 
 
Вчені з Каролінського інституту у Стокгольмі, Швеція, під час нового дослідження виявили, що велика кількість кофеїну в організмі людини знижує ризик розвитку діабету другого типу й ожиріння. Результати наукової роботи наводить журнал BMJ Medicine.
 
У рамках дослідження було використано менделівську рандомізацію. Цей метод, заснований на генетичних показниках, був використаний для визначення фактора ризику, зокрема, від кофеїну в крові у більш як 100 тисяч випробовуваних.
 
Дослідники розглянули зв’язок варіантів генів CYP1A2 та AHR (та індексу маси тіла), діабету другого типу й основних серцево-судинних захворювань – ішемічної хвороби серця, інсульту, серцевої недостатності та миготливої аритмії.
 
До цього було відомо, що гени CYP1A2 та AHR відповідають за швидкість метаболізму кофеїну в організмі. Так у їхніх носіїв повільніше засвоюється кофеїн, оскільки вони у середньому п’ють менше кави. Водночас вони мають вищий рівень кофеїну в крові, ніж в осіб із пришвидшеним метаболізмом, які вживають більшу кількість цього харчового стимулятора.
 
Таким чином, стало відомо, що вищі рівні кофеїну в крові пов’язані з більш низькою вагою та зі зменшенням ймовірності розвитку діабету другого типу.
 
Потім дослідження показало, що втрата ваги зумовила майже 43% впливу кофеїну на ризик розвитку діабету другого типу. Крім того, рівень кофеїну в крові не впливав на ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
 
«Попередні дослідження вже показували, що щоденне вживання від трьох до п’яти чашок кави (одна чашка кави містить близько 70-150 міліграмів кофеїну) дає менший ризик розвитку діабету другого типу та серцево-судинних захворювань. Однак більшість опублікованих робіт були обсерваційними, тобто не могли достовірно встановити причинно-наслідкові зв’язки через інші потенційно впливові фактори», – заявили вчені.
 
Нагадаємо, раніше вчені з медичного коледжу Бейлора виявили нову корисну властивість натуральної чорної кави. Вона позитивно впливає на мікрофлору кишечника.
 
Названо спосіб поліпшити роботу мозку без кофеїну

 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net