Астрономи виявили нову планету, що обертається навколо подвійної зірки

Відкриття нової планети підтверджує існування другої відомої планетної системи, що обертається навколо зірок-близнюків.

Астрономи відкрили екзопланету, схожу на Татуїні, як у вигаданому світі Люка Скайуокера з Зоряних війн. Вона отримала назву BEBOP-1c. Про це повідомляє Space.com.

Зазначається, що двійні зірки дуже поширені в нашій галактиці — близько половини сонцеподібних зір у галактиці Чумацький Шлях знаходяться у подвійних системах. До цього часу астрономи підтвердили виявлення 14 планет — планет, які обертаються навколо обох зірок.

Так, у новому дослідженні астрономи вивчали подвійну систему TOI-1338, розташовану на відстані близько 1320 світлових років від Землі в сузір’ї Піктор. У 2020 році космічний телескоп NASA TESS, що шукає екзопланети, відкрив планету, названу TOI-1338b, яка обертається навколо пари зірок TOI-1338. Використовуючи Європейську південну обсерваторію і телескоп, які розташовані в пустелі Атакама в Чилі, вчені спробували точно визначити масу TOI-1338b. Незважаючи на всі зусилля, вони не змогли цього зробити. Натомість вони відкрили другу планету.

За даними експертів новознайдений світ отримав назву BEBOP-1c, за назвою проекту, в рамках якого були зібрані дані, BEBOP, що розшифровується як Binaries Escorted By Orbiting Planets (Бінарні системи, що супроводжуються орбітальними планетами). (BEBOP-1 — інша назва бінарної системи TOI-1338).

BEBOP-1c — газовий гігант, маса якого приблизно в 65 разів перевищує масу Землі і приблизно в п’ять разів менша від маси Юпітера. Він обертається навколо своїх зірок на відстані приблизно 79% астрономічної одиниці (відстань між Землею та Сонцем). Рік планети триває 215 днів.

Раніше повідомлялося, що використовуючи різні методи вимірювань, учені дізналися приблизну масу Чумацького Шляху. 

Телескоп Хаббл зробив зображення віддаленого скупчення зірок

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net