ЗРК-невидимки, кращі танки. Нова зброя у ЗСУ

Twardy, Gepard та Stormer. За останню добу стало відомо про нові надходження важкого озброєння на фронт.

В Україну прибуло нове важке озброєння від західних партнерів, у тому числі сучасні польські танки Twardy, німецькі зенітні самохідні установки Gepard і британські зенітно-ракетні комплекси Stormer HVM, про що стало відомо за останню добу. Деякі їх вже на фронті. Кореспондент.net розповідає подробиці.

 

Високоякісні польські Twardy

Польща направила Україні значну партію танків PT-91 Twardy, повідомив речник агентства озброєння Кшиштоф Платек 25 липня. Точної кількості відправлених танків та інших подробиць чергового траншу польської допомоги названо не було.

«Пробіл у більш ніж 200 танків T-72, пробіл у деякій кількості PT-91, по ньому я не можу сказати кількість, буде заповнений повністю, і навіть з подвоєною силою, тому що це танки набагато вищого рівня якості», — Розповів Платек.

До сьогодні інформація про можливість передачі Twardy Збройним силам України була лише у неофіційних джерелах. При цьому в мережі ще 15 липня з’явилися кадри ешелону PT-91, що рухається територією Польщі у бік України.

#Ukraine: The first photos of a UK-supplied Stormer HVM short-range air defense system in Ukraine — reportedly, 5 of these systems were donated in total.

The main role of the Stormer on the battlefield is to protect troops from attack helicopters and low-flying aircraft. pic.twitter.com/ym0QCRajSS

— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) July 23, 2022

Головна особливість цієї ЗРК – здатність наводити ракети на ціль у напівавтоматичному режимі за допомогою лазерного променя.

Cвоєї радіолокаційної системи у Stormer немає, тому він залишається «невидимий» для бортових датчиків РЛ-опромінення, що стоять на ворожих вертольотах і літаках.

Характеристики Stormer HVM

Stormer HVM може знищувати повітряні цілі на висоті до семи кілометрів та на дальності також до семи кілометрів. Але при цьому дальність виявлення повітряної мети типу «літак» може становити до 18 кілометрів, дальність виявлення повітряної мети типу «вертоліт» – до восьми.

Також важливо, що ЗРК Stormer HVM має боєзапас у 12 ракет Starstreak, крім восьми ракет безпосередньо у пускових установках.

 

Епопея з німецькими Gepard завершується

Перші три зенітні самохідні артустановки Gepard прибули в Україну, повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков в ефірі національного телемарафону 25 липня. Це перші машини з траншу до 15 машин із загальної партії у 30 одиниць Gepard від Німеччини. Разом із ними прибули кілька десятків тисяч набоїв.

Про можливість передачі Gepard, які ще у 2011 році було виведено зі складу Бундесверу, вперше повідомили у квітні. Але виявилося, що снарядів до них Німеччина не має, тому їх намагалися закупити в Бразилії, але Швейцарія заблокувала реекспорт боєприпасів через свій нейтралітет, оскільки вони виготовлялися на території цієї країни. Нові снаряди вдалося знайти у Норвегії.

Поки вирішувалося питання з боєкомплектом, українські військові проходили навчання і тепер одразу можуть розпочати використання Gepard на полі бою.

Характеристики Gepard далеко не найпотужніші. Незважаючи на вражаючу скорострільність у 1100 пострілів за хвилину, дальність стрільби 35-мм гармат становить за повітряними цілями лише 3,5 кілометри стандартними зенітними боєприпасами. При цьому виявляти цілі лише на дальність до 15 кілометрів.

Тобто за дальністю вогню Gepard значно поступається навіть переносним зенітним ракетним комплексам та британським ЗРК Stormer HVM, які вже прибули до України. Більше того, німецька система програє Stormer HVM по дальності вдвічі, тому що ракети Starstreak мають дальність поразки цілей до семи кілометрів як по дальності, так і по висоті.

Дальність пострілу будь-якої протитанкової ракети повітряного базування у РФ перевищує максимальну дальність роботи Gepard.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net