Зоряні війни. Людство готується до Другої космічної війни (так, перша – відбулась). Анонс

Наступний конфлікт між наддержавами обов’язково торкнеться космосу. Як будуть виглядати зоряні війни – розповідає LIGA.net

Війна в космосі неминуча. А з кожним роком її перспектива стає все ближче, адже безліч країн нарощують військово-космічний потенціал. Сьогодні ринок «зоряних війн» оцінюється приблизно в $740 млрд, а до 2025 року перетне позначку в $1 трлн. Проте, коли кажуть про війну в космосі, зазвичай уявляють собі космічні кораблі, піхоту та лазерні автомати (поки що до цього ще далеко). Але «перша космічна» вже відбулась – вона трапилася 30 років тому. На Землі. І наступна війна обов’язково торкнеться орбіти.

Небезпечним наслідком такого конфлікту, каже вчений, буде знищення цивільних супутників, які можуть використовуватися у військових цілях: «Сам факт, що ми спілкуємося між Україною та Австралією, відбувається через супутники, які надають необхідну позначку дати і часу, що дозволяють інтернету працювати».

Вчений припускає, що якщо в майбутньому людство почне селитися на Місяці або інших небесних тілах, цілями війни можуть стати космічні кораблі і астронавти: «На жаль, конфлікт – це частина нашої природи, і він, швидше за все, буде відбуватися всюди, де знаходиться людство».

У новому масштабному спецпроекті LIGA.net разом зі знаменитими публіцистами і вченими шукає відповідь на питання, як буде виглядати Друга космічна війна (і що відбувалось під час першої), як країни готуються (хто вже готовий), скільки витрачають грошей, якою зброєю будуть воювати. І чим це все загрожує людству.

Хто саме буде головними гравцями майбутнього протистояння? США – беззаперечне перше місце за всіма параметрами. За ними – Китай. Третя країна з катастрофічним відставанням – Росія, але вже найближчими роками вона поступиться Індії і зовсім покине трійку. В нашому спецроекті ми розібрали кожну країну і її можливості.

Источник: news.liga.net