Зеленський: Україні потрібно швидко рухатися до ЄС

Україна готова робити всі необхідні практичні кроки на подальшому шляху до ЄС, запевнив президент.

Україні необхідно якнайшвидше отримати статус кандидата у члени Євросоюзу, заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу за допомогою відеозв’язку на Міжнародній донорській конференції у Варшаві у четвер, 5 травня.

«Членство України в Євросоюзі має бути абсолютною реальністю, не просто обіцянками чи перспективами, а практичними кроками. Я знаю, що ми готові до цих кроків, і ви це знаєте. Я впевнений, що більшість із вас це чудово розуміють. Україні треба швидко рухатися у Європейський Союз, набуваючи статусу кандидата, який потрібно надати прямо зараз, в умовах війни та за спеціальною скороченою процедурою», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що війна Росії проти України планувалася як підготовка до завдання удару по Європі. «Отже посилення уніфікації було б потужною відповіддю на все це», — сказав президент.

У свою чергу президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що шлях України до ЄС прокладуть відновлення та реформи.

«Щодо того, що я почула від президента Зеленського і вас, дорогий Денисе (Шмигаль), оскільки ви просили про практичні кроки. Ви маєте рацію. Відновлення. Повна підтримка з нашого боку. Нам справді потрібне відновлення, щоб, як ви сказали, побудувати конкурентоспроможну, процвітаючу країну мрії. Ми на вашому боці. Я думаю, якщо нам вдасться отримати інвестиції сотень мільярдів євро та реформи, це не лише перебудує вашу країну наново, але також прокладе ваш шлях до ЄС», — сказала вона.

Нагадаємо, 18 квітня Україна передала першу частину анкети-опитувальника для набуття статусу кандидата на членство в ЄС. Наразі Єврокомісія очікує від Києва другу частину документа. ЄК спиратиметься на два основні критерії щодо вступу України в ЄС: демократію та ринкову економіку.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net