Зеленський просить Албанію не приймати російських туристів

Глава Української держави звернувся до албанського парламенту, подякувавши за допомогу біженцям з України.

 
У вівторок, 3 травня, президент України Володимир Зеленський по відеозв’язку виступив у парламенті Албанії, закликавши країну обмежити приїзд російських туристів.
 
 

 
«Я прошу вас закрити порти для російських суден і обмежити приїзд російських туристів, тому що ви ніколи не можете знати, хто приїхав до вас. Може, вбивці, які були в Бучі, може кати Маріуполя, а може ті, хто працює на підрив вашої держави», – сказав він.
 
Також Зеленський згадав про новий санкційний пакет ЄС.
 
«Зараз, коли в Європі готується 6-й санкційний пакет, ми всі маємо наполягати на тому, що його частиною має стати нафтове ембарго, реальне блокування будь-яких схем, які Росія використовує, щоб обдурити світ і обійти санкції», – сказав президент.
 
Зеленський наголосив, що російські банки мають бути повністю відключеними від фінансової системи. Він закликав припинити торгові відносини, «бо не сьогодні-завтра Росія може вдарити по вашому ринку і захоче від вас якихось політичних поступок».
 
Водночас Зеленський подякував Албанії за підтримку і допомогу українським біженцям.
 
«Дякую за конкретні кроки, за оборонну допомогу, за підтримку санкцій проти Росії, за те, що ви дбаєте про наших людей та приймаєте наших дітей, зокрема в Дурресі», – сказав він.
 
Ставлення албанців до українців нагадало Зеленському Святу матір Терезу – «албанку, життя якої стало символом гуманізму». «Вона вчила людей, що добром можна перемогти зло і наблизитися до тієї святості, яку люди пам’ятатимуть із покоління до покоління», – сказав президент України.
 
Зазначимо, сьогодні Зеленський також уперше від початку війни виступив в українському парламенті.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net