Рада звернулася до світу через псевдореферендуми РФ

Українські депутати закликають знайти механізми покарання Росії за порушення міжнародного права в Україні.

Верховна Рада на засіданні в середу, 21 вересня, 272 голосами ухвалила заяву до світової спільноти щодо неприпустимості проведення псевдореферендумів Росії на окупованих територіях України.

У ній наголошується, що незаконні рішення окупаційних адміністрацій РФ на тимчасово окупованих територіях у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях з приводу проведення псевдореферендумів про приєднання до РФ порушують основні норми та принципи міжнародного права, Конституцію України та чинне законодавство, а також спрямовані проти суверенітету, цілісності та незалежності України.
 

Український парламент закликає світову спільноту вжити всіх можливих заходів з метою застереження РФ та її керівництва щодо організації та проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях України, результати яких будуть нікчемними.
 
Рада також вимагає створити дієвий механізм з притягнення РФ, її політичного та військового керівництва до відповідальності за порушення міжнародного права та скоєння військових злочинів, злочинів проти людяності – геноциду українського народу, відповідно до норм міжнародного права.
 
Крім того, депутати закликають світ запровадити додаткові санкції проти Росії та її керівництва з метою зупинення її збройної агресії проти України та запобігання подальшій ескалації загроз ситуації в Європі, а уряди та парламенти іноземних держав-партнерів – сприяти зміцненню обороноздатності, економічної та фінансової стабільності України та збільшити надання комплексної, у тому числі оборонної та військово-технічної, допомоги.
 
Зазначимо, що світова громадськість уже прокоментувала заплановане Росією «голосування» на окупованих територіях України. Зокрема, представники США, Німеччини, Польщі, Латвії та генсек НАТО висловили свою солідарність з Києвом.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетДіти — забуті жертви війни

Шольц в ООН звинуватив Путіна в «неприкритому імперіалізмі»

СюжетЩо робити з паспортами від окупантів

СюжетЧи ризикне Путін застосувати тактичну ядерну зброю?

Источник: korrespondent.net