Плащ и кинжал. Как дипломаты стали шпионами и убийцами (анонс)

У посольствах не тільки дають візи. Іноді там вбивають людей і створюють шпигунські бази. Як влаштована темна сторона дипломатії – розповідає LIGA.net

У 2018 році весь світ обговорював жорстоке вбивство у консульстві Саудівської Аравії в Туреччині. Важко було уявити: в посольстві може статися холоднокровна розправа з розчленуванням, сліди якої ведуть до королівської родини.

Інцидент в Стамбулі перевернув уявлення про дипломатію. Тепер, здається, можливо абсолютно все. Для одних посольства – це база шпигунів, інші приховують там злочинців, треті – торгують наркотиками. У новому спецпроекті LIGA.net розповідає, як влаштована темна сторона світової дипломатії.

Ми почали цей текст зі згадки про вбивство журналіста у столиці Туреччини. Ця історія також починається у Стамбулі. Але на тисячу років раніше, коли великий князь київський Олег тріумфально переміг оборону міста. Тим, хто програв, була поставлена ​​умова: цілий квартал повинен відійти в постійне користування Київської Русі. Офіційно – в цілях торгівлі. Але тількі офіційно.

Чому і як з’явились посольства: від давнини до сьогодення, коли сучасні українські шпигуни працюють в багатьох країнах світу.

Читайте також один з минулих спецтекстів у відкритому доступі: 
Грішний трон Кирила. Історія про великі гроші, розпусту, амбіції та ФСБ

Источник: news.liga.net