Міністр: Експорт зерна морем піде цього тижня

Першим цього тижня відвантаження зерна має розпочати порт Чорноморськ, а всі три порти запрацюють протягом двох тижнів.

 
Україна готується відновити експорт зерна Чорним морем цього тижня. Про підготовку роботи зернових коридорів у понеділок, 25 липня, розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
 

 
«У Стамбулі протягом найближчих двох днів будуть розроблені внутрішні технічні документи координаційного центру, і очікується, що з 27 липня він уже розпочне роботу», — повідомив він.
 
За його словами, до функцій координаційного центру входить нагляд та координація функціонування гуманітарного коридору, але не поширюється на територіальні води України. «У територіальних водах України виключно українська влада має компетенції адмініструвати та забезпечувати всі процеси», — наголосив міністр.
 
За оцінками Мінінфраструктури, місячний експорт агропродукції може становити 3 млн тонн, або не менш як мільярд доларів на місяць.
 
Кубраков заявив, що забезпечення безпечного судноплавства у Чорному морі сталося завдяки звільненню ЗСУ острова Зміїний.
 
При цьому процес розмінування здійснюватиметься виключно у коридорі проходу суднових караванів, які супроводжуватимуться рятувальними суднами Мінінфраструктури.
 
«Вважаємо, що протягом найближчої доби ми вже будемо готові працювати над відновленням експорту агропродукції з наших портів. Йдеться про порт Чорноморськ – він буде першим. Потім будуть порт Одеса та порт Південний», – уточнив заступник міністра Юрій Васьков.
 
За його словами, протягом двох тижнів Мінінфраструктури технічно буде готове здійснювати експорт із усіх терміналів трьох портів.
 
Нагадаємо, через день після того, як Росія та Україна за посередництва ООН та Туреччини підписали угоди про відкриття чорноморських портів та поновлення експорту зерна війська РФ обстріляли порт Одеси. Попри це угоди не скасували.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПримара «Леопардів»: чи Україні дадуть німецькі танки

Понад мільйон українців отримали захист в Польщі — ООН

Після резонансу YouTube повернув видалену антивоєнну серію Масяні

СюжетПодоляк: Москва воюватиме до останнього росіянина, але не в Україні

Источник: korrespondent.net