Золотий парашут . За чим Лукашенко поїхав в Іран

Глава Білорусі почав сумніватися у можливостях Путіна та шукає собі нове заступництво замість російського.

Лідер правлячого режиму у Білорусі Олександр Лукашенко вдруге з початку місяця відвідав іноземну державу. Зокрема, пізно ввечері в неділю він прибув до Ірану і був прийнятий президентом країни Ебрагімом Раїсі у понеділок. Офіційно його візит приурочений до 30-річчя дипломатичних відносин між двома країнами, але експерти називають іншу причину міжнародної активності Лукашенка – пошук нового заступництва замість російського.

Заяви Тегерану

Два президенти та їх делегації провели переговори, за підсумками яких вони підписали вісім угод про торгівлю, видобуток корисних копалин та транспорт.

«Сьогодні ми досягли домовленості щодо всеосяжної дорожньої карти між Іраном та Білоруссю до 2026 року», — сказав Раїсі під час спільної з Лукашенком конференції за підсумками переговорів.

«Ця всеосяжна дорожня карта між Іраном та Білоруссю описує політичні та економічні умови та охоплює всі сфери інтересів двох країн», — додав він.

Президент Ірану також заявив, що Тегеран перетворив санкції США та Заходу на можливості для себе і готовий поділитися своїм досвідом боротьби з санкціями з «дружньою» Білоруссю. Обидві країни виступають проти «унілатералізму», додав Раїсі.

Лукашенко також зустрівся із верховним лідером Ірану Алі Хоссейні Хаменеї.

epaimages.com/Лукашенко та Хаменеї 

 

«Країни, які перебувають під санкціями США, повинні працювати разом і формувати спільний колектив, щоб знищити зброю санкцій, і ми вважаємо, що це можливо», — сказав Хаменеї Лукашенку.

Що сказав Лукашенко

Самопроголошений лідер Білорусі заявив, що санкції можна перетворити на можливості, і додав, що він з нетерпінням чекає на розширення економічних відносин з Іраном. Сторони домовилися встановити ціль у розмірі 100 мільйонів доларів для двосторонньої торгівлі цього року.

«І Іран, і Білорусь хочуть бачити справедливий багатополярний світ… Дві країни повністю довіряють одна одній, і їх дві країни також підтримують розширення відносин», — сказав Лукашенко.

Він також заявив, що «з великою повагою спостерігав за завзятістю, з якою (іранський – ред.) народ чинить опір зовнішньому тиску, спробам нав’язати йому чужу волю».

«І я бачу, що, незважаючи ні на що, ви розвиваєте сучасні технології та ядерну енергетику», — додав він про спірну ядерну програму Ірану, яка викликала жорсткі міжнародні санкції проти країни.

«Ми могли б бути дуже корисними один одному, якби справді об’єднали наші зусилля», — додав Лукашенко.

Зазначимо, що офіційно під час прес-конференції жодна із сторін не говорила про війну в Україні та Росію, яку обидві країни вважають близьким союзником.

Сумніви у Путіні

Лукашенко почав активно шукати собі нового захисту замість російського через недовіру Володимиру Путіну, вважає експерт Ради зовнішньої політики Українська призма Олександр Краєв.

«Риторика Лукашенка в Ірані та Китаї однакова, психологічне та політичне посилання однакові. Лукашенко шукає собі протектора. Він зрозумів, що Путін не зможе забезпечити престолонаслідування його нащадкам», — сказав Краєв в ефірі Еспресо.

За словами експерта, лідер правлячого режиму в Білорусі починає сумніватися у можливостях Путіна захистити «його, його родину та його режим».

«Лукашенко, як досвідчений політик розуміє, що йому потрібен «золотий парашут». Йому потрібні шляхи виходу із ситуації, яка може настати, коли режим Путіна впаде. Зрештою, Лукашенко почав це розуміти. Такий сумнів Лукашенка в Путіні нам можна сприймати як позитивний сигнал. Наші вороги починають не довіряти один одному», – додав Краєв.


 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Сюжети

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетРенн–Шахтар 2:1 (4:5). Онлайн матчу Ліги Європи

СюжетАЕК Ларнака – Динамо. Онлайн матчу Ліги Європи

СюжетСелтік–Шахтар 1:1. Онлайн матчу ЛЧ

СюжетБенфіка–Динамо. Онлайн матчу ЛЧ

Источник: korrespondent.net