ЗМІ: США з ясували, хто стоїть за атакою на Кремль

Американська розвідка перехопила розмови російських, а також українських чиновників, на підставі яких дійшла своїх висновків.

Американські спецслужби після попереднього аналізу вважають, що Україна, ймовірно, причетна до атаки безпілотників на Кремль на початку травня. Про це у середу, 24 травня, повідомляє The New York Times із посиланням на джерела.

 

Так, у розвідувальних агентствах США вважають, що атаку, найімовірніше, влаштували українські спецслужби, але яке саме відомство у США не знають. Американські розвідки також не мають інформації про те, чи знав про атаку президент України Володимир Зеленський, пише NYT.

 

Видання зазначає, що деякі офіційні особи США спочатку розглядали можливість того, що атака могла бути здійснена російською владою як «операція під чужим прапором». Після вивчення перехоплених переговорів російських офіційних осіб, розвідка США схиляється до версії про атаку українською стороною.

 

«США також перехопили українські розмови, в яких чиновники висловлювали думку, що за цією акцією стоїть їхня країна. Але ці чиновники, зважаючи на все, не знали, хто саме в українській системі міг її спланувати і здійснити», — пише видання.

 

Джерела NYT пояснили, що розвідслужби США мають неповне уявлення про роботу українських силовиків. В Україні є як мінімум три впливові силові відомства з власними силами для проведення спеціальних операцій, які конкурують між собою — ЗСУ, СБУ та Головне управління розвідки, кажуть співрозмовники газети.

 

Багато ризикованих операцій можуть проводитися без прямого схвалення президента Зеленського, що дає йому можливість із повним правом заперечувати свою поінформованість про ту чи іншу операцію, зазначають джерела NYT.

Нагадаємо, 3 травня Москва заявила про «атаку українських безпілотників» на Кремль, розцінивши її як «сплановану терористичну акцію і замах на російського лідера» Володимира Путіна напередодні Дня Перемоги.

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що Київ не здійснював жодних «атак» на Кремль чи його очільника Путіна і використовує зброю для захисту своєї території.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Конгресмени США вимагають негайно передати Україні активи РФ

У Криму прогримів вибух — соцмережі

Україною шириться повітряна тривога

Зеленський — народу Ірану: Навіщо вам бути співучасниками терору?

США погодили продаж Україні ЗРК NASAMS

Источник: korrespondent.net