ЗМІ прогнозують відновлення довоєнного рівня економіки Росії

Bloomberg вважає, що прагнення Кремля збільшити набір до армії може звести нанівець таку можливість.

Російська економіка може повернутися до свого довоєнного рівня вже наступного року, у разі якщо  адаптується до впливу міжнародних санкцій. Проте прагнення Кремля збільшити набір до армії може звести нанівець цю можливість. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg в п’ятницю, 11 липня.

Прем’єр-міністр Михайло Мішустін заяив, що економіка зросла приблизно на 4,6% у другому кварталі та на 1,5% у першому півріччі. ЗМІ припускає, що економіка Росії зростала чотири квартали поспіль після спаду більш ніж на 4% рік тому, всупереч прогнозам про тривалий спад у відповідь на санкції, введені у зв’язку з вторгненням в Україну в лютому 2022 року. 

Нестача робочої сили, що посилюється, посилює труднощі Росії, оскільки Кремль прагне залучити більше добровольців до участі у вторгненні президента Володимира Путіна в Україну, що триває вже 18 місяців.

Курс російського рубля наближається до 100 одиниць нацвалюти РФ за долар після послаблення майже на 25% з початку року. Глава центрального банку Ельвіра Набіулліна вважає, що це пов’язано з погіршенням умов зовнішньої торгівлі.

Головний економіст фінансової групи БКС Наталія Лаврова вважає, що еономіка може досягти довоєнних розмірів до середини наступного року.

Центробанк Росії нещодавно підвищив свій річний прогноз зростання до 1,5-2,5% на 2023 рік, зазначивши, що обсяги виробництва в більшості секторів, орієнтованих на внутрішній попит, досяг або навіть перевищив довоєнний рівень. Наступного року прогнозується зростання на рівні 0,5-2,5% та 1-2% у 2025 році.

Нагадаємо, Єврокомісія у липні цього року заявила, що санкції Європейського Союзу проти Росії з часом будуть наростати і це матиме більш довгостроковий вплив на економіку РФ.

Британська розвідка оцінила витрати Росії на війну

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Російська нафта перевищила цінову стелю: США планують відреагувати

У Росії заявили про втрату 40% нафтогазових доходів

Британія розширила санкції проти РФ, Білорусі та Ірану

У Чехії російського бізнесмена звинуватили в обході санкцій — ЗМІ

Євросоюз оголосив про нові санкції проти Білорусі

Источник: korrespondent.net