Євростат: інфляція в Єврозоні знижується

Фахівці Eurostat наголошують, що опублікована статистика лише попередня оцінка. Уточнені дані з’являться за 2-3 тижні, але вони трохи відрізнятимуться від оприлюднених.

Через падіння цін на енергоносії в Єврозоні уповільнюється інфляція. Так у липні зростання цін у щодо аналогічного періоду минулого року в Єврозоні склало 5,3%, що на 0,2% нижче, ніж у червні. Про це у понеділок, 31 липня, повідомляє Європейське бюро статистики (Eurostat). 

Як пояснює відомство, зниження інфляції в липні значною мірою пов’язане з падінням цін на енергоносії, які подешевшали на 6,1%.

«Інфляція в єврозоні стала найнижчою з початку 2022 року», — відзначаєтьяс в документі.

Повідомляється, що найбільше зростання цін у липні зафіксували у Словаччині — 10,2%, у Хорватії — 8,1% та Литві — 7,1%. На четвертому рядку — Австрія — 7%, слідом йдуть Латвія та Німеччина. Там подорожчання на рівні 6,5%. Найменше з липня 2022 року ціни зросли в Бельгії — 1,6%, Люксембурзі — 2% та Іспанії — 2,1%.

Як вказує Eurostat, в Єврозоні найбільше подорожчали продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби. Промислові товари зросли в ціні на 5%, а послуги — на 5,6%, тоді як енергія щодо липня 2022 року подешевшала на 6,1%.

Водночас Євростат повідомив про зростання економіки єврозони на 0,3% у період з квітня по червень.

Міжнародний валютний фонд трохи покращив прогноз зростання глобального ВВП у 2023 році порівняно зі своїми квітневими висновками — на 0,2 відсоткового пункту, до рівня 3%. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net