Євросоюз проведе екстрений саміт через ціни на електроенергію

Саміт дасть країнам можливість підписати пропозиції ЄС та подолати розбіжності щодо найкращого способу подолання кризи.

 
Міністри енергетики ЄС спробують схвалити нові заходи щодо зниження цін на газ і електроенергію на екстреному саміті 30 вересня. Про це повідомляє Reuters.
 
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своєму виступі в середу, 14 вересня, представить пакет заходів, спрямованих на те, щоб захистити окремих осіб та підприємства від зростання цін на енергію, які спричиняють рекордно високу інфляцію.
 
Екстрений саміт дасть країнам можливість підписати пропозиції ЄС та подолати розбіжності щодо найкращого способу подолання кризи.
 
Проект пропозицій Єврокомісії передбачає запровадження податку на непередбачений прибуток нафтових, газових, вугільних та нафтопереробних компаній, отриманий від різкого зростання цін на енергоносії у 2022 фінансовому році. Збір становитиме 33% від надлишкового прибутку підприємств.
 
Країни також повинні скоротити споживання електроенергії на 5% у години, коли ціни на електроенергію досягають піку.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E ще на 20% збільшила доступну пропускну спроможність для експорту електроенергії з України до ЄС – до 300 МВт.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net