Євросоюз продовжив санкції проти Лукашенка

У санкційний список Євросоюзу щодо Білорусі входять 243 фізичні особи та 32 юридичні особи.

Євросоюз продовжив санкції проти формального лідера Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення. Обмеження діятимуть щонайменше до кінця лютого 2024 року. Про це свідчать дані в офіційному журналі ЄС у понеділок, 27 лютого.

«З огляду на тяжкість ситуації в Білорусі, що зберігається, і причетність Білорусі до незаконної агресії РФ проти України, доцільно зберегти чинними всі заходи, вжиті союзом. Рішення має бути продовжене до 28 лютого 2024 року», — йдеться в повідомленні.

Зараз до списку санкцій ЄС щодо Білорусі входять 243 фізичні особи, включаючи самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, і 32 юридичні особи. Санкції стосуються візових обмежень та заморожування активів.

Євросоюз уперше ввів санкції проти Білорусі у 2012 році через репресії та порушення прав людини. Надалі вони неодноразово розширювалися, особливо після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Нагадаємо, 2022 року Лукашенко закликав білорусів «рік потерпіти» під санкціями. Західні країни ще перепрошуватимуть Білорусь і проситимуть про відновлення співпраці, заявляв він.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net