Європарламент сумнівається у здатності Угорщини головувати в Раді ЄС

Євродепутати засудили систематичні зусилля Будапешту з підриву цінностей союзу у резолюції, прийнятій 1 червня.

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій висловив «серйозне занепокоєння» подіями в Угорщині у світлі її майбутнього головування в Раді Євросоюзу. Про це 1 червня повідомила пресслужба ЄП.

Після пленарних дебатів щодо ситуації з верховенством права в Угорщині, які відбулися напередодні, європейські парламентарі ухвалили відповідний текст резолюції 442 голосами «за» (144 були «проти» і 33 утрималися).

Зазначається, що депутати Європарламенту занепокоєні станом цінностей ЄС в країні, зокрема прийняттям законів без достатнього парламентського контролю та громадських консультацій, порушеннями прав ЛГБТ та свободи вираження.

Вони також стурбовані повідомленнями про спроби уряду прем’єр-міністра Віктора Орбана взяти під контроль стратегічні галузі промисловості і відсутністю належного контролю за фінансовою політикою угорського уряду.

«Резолюція засуджує кампанії уряду Угорщини проти ЄС, спрямовані на те, щоб відвернути увагу від невідповідності європейським цінностям і системної корупції», — вказали в ЄП.

Парламентарі поставили під сумнів можливість головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року, «враховуючи її невідповідність законодавству та цінностям ЄС, а також принципу щирої співпраці».

У зв’язку з цим Європарламент закликав Раду ЄС «знайти належне рішення» питанню головування.

Нагадаємо, країна, що головує на ротаційній основі у Раді ЄС, відповідає за ухвалення політичних та правових рішень і здійснює посередницьку функцію між державами-членами.

Уряд Орбана в останні роки перебуває в майже постійному конфлікті з інституціями ЄС, насамперед через суперечки щодо незалежності судової влади, свободи преси, громадянського суспільства та верховенства права.  

Порожнім не буває: чи може Угорщина звільнити місце в ЄС для України

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net