Європа позбавляється залежності від російського газу швидше, ніж очікувалося

Якщо динаміка диверсифікації зберігатиметься, ЄС отримає, щонайменше, 65 мільярдів кубометрів газу від інших постачальників.

 
Одним із головних висновків зусиль ЄС щодо подолання наслідків енергетичної кризи, спровокованої російською агресією проти України, є те, що Європа позбавляється залежності від російського газу набагато швидше, ніж прогнозувалося. Про це у Страсбурзі під час прес-конференції за підсумками засідання колегії Єврокомісії заявила Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.
 
«На початку війни, коли Путін почав перетворювати газ на зброю, і ця його тактика стала для нас очевидною, ми вирішили повністю виключити постачання російського газу. У той час, коли ми мали цю дискусію вісім місяців тому, ми говорили, що це може забрати у нас кілька років, до 2027 або навіть до 2030 року. Але цей процес пішов набагато швидше. Процес диверсифікації від постачання російського газу набув масованого прискорення», — наголосила президент Єврокомісії.
 
За її словами, якщо динаміка диверсифікації зберігатиметься, ЄС отримає, щонайменше, 65 мільярдів кубометрів газу від інших постачальників не з Росії. При цьому вже до кінця цього року країни ЄС зможуть заощадити до 50 мільярдів кубометрів газу, що є суттєвим результатом спільних зусиль.
 
«Енергетична криза безпрецедентна. Ми працювали дуже напружено протягом минулих місяців на тлі падіння на енергетичних ринках і досягли прогресу. Ми скоротили попит — за показниками вересня нам вдалося зекономити до 15 відсотків газу від загального обсягу споживання. Ми заповнили наші газові сховища — зараз у нас вже 92 відсотки. Ми інтенсивно диверсифікуємо шляхи постачання від Росії на користь надійних постачальників: російська частка в імпортованому трубопровідному газі знизилася до дев’яти відсотків, тому близько двох третин постачання газу з Росії було скорочено», — зазначила Урсула фон дер Ляєн.
 
Вона підкреслила, що завдяки поєднанню зусиль країнам ЄС вдалося досягти своєї мети та краще підготуватися до проходження зимового періоду.
 
Нагадаємо, за дев’ять місяців 2022 року Газпром експортував у дальнє зарубіжжя 86,9 млрд. кубометрів газу — це на 40,4% (на 58,9 млрд. кубометрів) менше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net