ЄС потрібно підвищувати стійкість перед Китаєм — Боррель

До Пекіна слід ставитися як до партнера, економічного конкурента та системного суперника, наголосив високий представник Євросоюзу.

Європейському союзу необхідно підвищувати власну стійкість та уникати надмірної залежності, маючи такого партнера як Китай. Про це 29 листопада повідомив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, виступаючи на Індо-Тихоокеанському форумі у Брюсселі.

За його словами, Китай зі «зростаючою напористістю» перебуває в центрі стратегічної проблематики в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«У ці дні ми спостерігаємо наростаючу ціну його політики «нульового COVID» і стурбованість громадян Китаю щодо (санітарної) ізоляції. З «нульовим COVID» стає все більш очевидним, що Китай змінюється, посилюється централізація влади і піднімається націоналізм», — зазначив високий представник ЄС із закордонних справ.

Він нагадав, що нещодавно Рада ЄС на рівні глав МЗС та Європейська рада обговорювали, що все це означає для Євросоюзу.

«Ми погодилися з тим, що маємо дотримуватися нашого «потрійного підходу» до Китаю: як до партнера, економічного конкурента та системного суперника. Ми не можемо дивитися на Китай тільки з одного боку. Наші відносини з Китаєм неминуче складні. Але ми також знаємо, що співвідношення складових цього «триптиху» змінюється. Конкурентний компонент зростає і стає домінуючим», — наголосив Боррель.

Він підсумував, що, маючи такого партнера, необхідно підвищувати власну стійкість та уникати надмірної залежності.

Раніше Боррель заявив, що у європейських країн спостерігається висока залежність від Китаю, а за певними напрямами навіть більше, ніж від російського газу.

Виклик для Сі Цзіньпіна. Китай охопили протести


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net