ЄС погрожує Сербії та Косово рішучими заходами

Глава дипломатии ЕС призвал власти Косово как можно быстрее провести досрочные выборы во всех четырех муниципалитетах, где вспыхнули протесты.

У Євросоюзі заявили, що вдадуться до «рішучих заходів», якщо влада Косова не оголосить дострокові вибори в муніципалітетах на півночі країни. Про це у суботу, 3 червня, заявив верховний представник ЄС із зовнішніх справ Жозеп Боррель.
 
Він закликав Косово та Сербію «негайно і безумовно» вжити заходів для деескалації конфлікту і припинити риторику, яка «викликає розбіжності». Також він від імені ЄС назвав пункти, які влада Косова має виконати — інакше на них чекають негативні наслідки:

  • призупинити поліцейські операції у районі споруд муніципалітетів. Міські голови повинні тимчасово виконувати свої обов’язки в інших приміщеннях;
  • якнайшвидше провести дострокові вибори у всіх чотирьох муніципалітетах, де спалахнули протести;
  • залучити косовських сербів до виборів.

Боррель заявив, що на Сербію і Косово чекають штрафні заходи через заворушення, що сталися наприкінці травня в населених переважно сербами північних районах Косова. Якщо не вдасться знизити напруженість у цьому регіоні, то ЄС вживе «рішучих заходів» з «негативними наслідками».
 
Як такі заходи можуть виглядати, у повідомленні не йдеться, проте, як зазначає агентство dpa, може йтися про скорочення фінансової допомоги, яку отримують обидві країни, будучи кандидатами на вступ до Євросоюзу. Крім того, ЄС може скоротити співпрацю з ними.
 
Нагадаємо, наприкінці травня внаслідок зіткнень на півночі Косова постраждали 30 миротворців KFOR.
 
Президент Сербії відкинув імовірність масштабного конфлікту з Косовом

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net