ЄС планує спростити перекидання військ у різні частини Європи

Єврокомісія представила план дій із 30 пунктів щодо покращення транспортування військ і військового обладнання.

 
Євросоюзу необхідно вдосконалити транспортні шляхи, щоб швидко транспортувати війська і військове обладнання з однієї частини Європи в іншу. Зокрема, із заходу на схід з урахуванням змін ситуації та досвіду допомоги Україні у протистоянні російській агресії. Про це заявив у четвер, 10 листопада, високий представник ЄС Жозеп Боррель на прес-конференції у Брюсселі.
 
«Це критично важливо для нашої оборони – здатність пересувати війська і військове обладнання швидко з однієї частини ЄС в іншу, головним чином із заходу на схід, до наших зовнішніх кордонів, але також за межі їх, коли ми застосовуємо військові місії по всьому світу. Це вимагає готовності мостів, тунелів, доріг і залізниці до транспортування військових можливостей. Наша військова допомога для України чітко продемонструвала, що це має велике значення», – зазначив він.
 
План дій щодо вдосконалення військової мобільності, розглянутий та поданий сьогодні Єврокомісією, містить близько 30 ключових заходів. Головним призначенням є забезпечення більш безпечного і швидкого пересування військ і військового обладнання по Європі.
 
«Немає спеціальних доріг для військової техніки – вона використовує звичайні шляхи. Але потрібно уявляти собі, якої ваги танк Леопард або якою може бути довжина поїзда, що транспортує військове обладнання. Не вся наша інфраструктура готова прийняти таку вагу і довжину. Тому потрібно адаптувати всю систему мобільності, щоб наші війська були готовими до транспортування та застосування у короткий час», – зазначив високий представник ЄС.
 
Європейське оборонне агентство далі просуватиме роботу з узгодження транскордонної системи дозволів, спрощення митних процедур і формальностей на кордонах, запевнив Боррель.
 
Країни-члени повинні усунути недоліки у власних можливостях зі стратегічних авіаперевезень, додає він.
 
«Ми маємо тісно співпрацювати у цьому з нашими партнерами, передусім – з НАТО. Співпраця з НАТО має бути інтенсифікованою, але вона має просуватися з такими партнерами, як Україна і Молдова», – підсумував високий представник ЄС.
 
Нагадаємо, польського генерал-майора Петра Тритека призначено командувачем місії Європейського Союзу з навчання українських військовослужбовців.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЯк Київ готується до можливого блекауту

СюжетЧи загрожує Україні нестача зброї

СюжетВійна Росії проти України: мир тільки в обмін на територію?

Источник: korrespondent.net