ЄС накладе санкції на п ять осіб за дестабілізацію ситуації в Молдові — ЗМІ

Список осіб, проти яких можуть ввести санкції за дестабілізацію ситуації в Молдові, 22 травня представив представник ЄС.

У рамках санкцій за дестабілізацію Молдови ЄС готується запровадити обмеження проти олігархів-втікачів Володимира Плахотнюка та Ілана Шора, топ-депутатки партії Шор Марини Таубер, колишнього заступника голови Генінспекторату поліції Георгія Кавкалюка, який перебуває в розшуку в Молдові, та російського бізнесмена Ігоря Чайки. Про це повідомляє Europa Liberă.

Список осіб, проти яких можуть ввести санкції за дестабілізацію ситуації в Молдові, 22 травня представив високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

За даними джерел видання, розгляд пропозиції розпочався 23 травня, а погодження відбуватиметься на рівні послів, що є справою кількох днів.

Зазначається, що Шор, Плахотнюк і Чайка відомі своїми зв’язками з колишнім президентом Молдови Ігорем Додоном, вже потрапили під санкції Сполучених Штатів і Великої Британії за дії, які завдають шкоди Республіці Молдова.

Таубер і Кавкалюк вперше опиняться у санкційному списку. Таубер, віцепрезидентка партії Шор, очолювала багато антиурядових протестів, які її партія розпочала у вересні 2022 року. Молдовська прокуратура розпочала проти неї розслідування у справі щодо незаконного фінансування партії. Таубер — єдина у списку, хто фізично перебуває в Молдові.

Кавкалюк, колишній тимчасовий керівник Головного інспекторату поліції, втік із Молдови у 2021 році та має перебувати в Лондоні.

Екс-поліцейський, який став політиком і лідером партії «Вдома ми будуємо Європу», брав участь разом з Шором в організації насильницьких протестів у Кишиневі в жовтні 2022 року.

Ігор Чайка — єдиний іноземець у списку ЄС. Він відігравав роль «гаманця» Росії.

Нагадаємо, у Молдові розкрили організаторів заворушень на протестах.

Раніше у Білому домі заявили, що РФ планує повалити владу у Молдові.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net