ЄК виділила польським аграріям один мільярд євро

Єврокомісія зазначила, що мета цього заходу полягає в тому, щоб підтримати сільгоспвиробників Польщі.

Єврокомісія (ЄК) схвалила надання Польщі один мільярд євро на підтримку сільськогосподарських виробників «у контексті війни Росії проти України». Про це йдеться у її заяві ЄК, що була опублікована у вівторок, 23 травня.

ЄК зазначає,»мета заходу — підтримати сільгоспвиробників, які нині відчувають нестачу ліквідності через подорожчання мінеральних добрив та відсутність стабільності на аграрному ринку, спричинену поточною кризою». 

Зазначимо, 2 травня ЄК оголосила, що на європейському рівні запроваджує заборону на два місяці на імпорт української пшениці, кукурудзи, соняшника та ріпаку на територію п’яти прикордонних східноєвропейських країн ЄС. Єврокомісія пообіцяла надати фермерам цих країн 100 млн євро як другий транш компенсацій за збитки від затоварювання їх ринків українським зерном. Натомість ці країни зобов’язалися скасувати односторонні обмеження на ввезення українських продуктів та дозволити їхній транзит через свою територію до інших країн Євросоюзу.

Після цього Єврокомісія отримала листи 12 країн ЄС із критикою цього рішення. Як повідомило європейське видання газети Politico, лист підписали Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Словенія, Франція, Хорватія та Естонія. 

Нагадаємо, раніше ми вже писали, що за інформацією ЗМІ, Китай відмовився купувати російське зерно. 

Стало відомо, як йтиме зерно через Польщу

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Підсумки 24.5: ситуація під Бахмутом, заява РДК

Україні мали дати F-16 торік — генерал США

Зеленський розповів про поїздку на Донеччину

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Мінфін розмістив ОВДП на 10,8 млрд грн

Источник: korrespondent.net