ЄК профінансує проекти з України

Єврокомісія на 100% фінансуватиме транскордонні програми з Україною та Молдовою. Новий механізм фінансування застосовуватиметься ретроспективно.

 

Єврокомісія профінансує проекти транскордонного співробітництва з країнами Східного партнерства, які призупинені внаслідок війни РФ проти України. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
 
«Жорстоке та невиправдане російське вторгнення в Україну зупинило багато транскордонних проектів і поставило під серйозну загрозу цілу низку програм, критично важливих для розвитку сусідніх з ЄС регіонів, а також для населення України та Молдови. Завдяки цій пропозиції ми створимо нові можливості, що дозволить продовжити багато що із цих проектів, незважаючи на несприятливі умови», — зазначила єврокомісар з регіонального розвитку та реформ Еліза Феррейра.
 
Передбачається, що Єврокомісія на 100%  фінансуватиме транскордонні програми з Україною та Молдовою, імплементація яких є надзвичайно важливою для розвитку соціальної інфраструктури у прикордонних регіонах, включаючи підтримку шкіл, лікарень, органів соціальної опіки та установ.
 
Зазначається, що для проектів на території України та Молдови новий механізм фінансування застосовуватиметься ретроспективно, з 24 лютого 2022 року – дати початку повномасштабної агресії РФ.
 
Відповідні проекти, які ЄС мав із Білоруссю та Росією, за нинішніх умов можуть бути реалізовані лише з європейської сторони кордону.
 
В ЄК зазначили, що подані пропозиції стосуються 13 транскордонних проектів та двох програм транснаціонального співробітництва із залученням дев’яти країн-членів ЄС з одного боку, України та Молдови, а також Білорусі та Росії – з іншого.
 
Нагадаємо, у Раді ЄС розповіли, на що піде 500 млн допомоги для України.
Також повідомлялося, що в ЄС офіційно оголосили про нові санкції проти РФ.
 
 
 
 
Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net