Ядерний шантаж. Що Путін придумав у Білорусі

Ядерний шантаж Заходу – остання карта в рукаві Путіна, тому починається підняття ставок.

 
Володимир Путін заявив про намір розмістити ядерну зброю в Білорусі, чим сполошив увесь світ. У чому суть ядерної риторики російського диктатора?
 
Аргументи Путіна
 
Як стверджує Путін, розміщення ядерної зброї у Білорусі буде зроблено без порушення режиму нерозповсюдження ядерної зброї: Мінськ не отримає контролю над ядерними зарядами.
 
При цьому, за словами Путіна, Росія вже допомогла переобладнати 10 білоруських військових літаків для застосування тактичної ядерної зброї та передала Мінську розрахункові комплекси Іскандер, які можуть нести такі заряди. Президент Росії додав, що на території Білорусі до 1 липня буде закінчено будівництво сховища для тактичної ядерної зброї. Підготовка екіпажів Іскандерів має розпочатися 3 квітня.
 
За словами Путіна, нібито «приводом стала заява заступника міністра оборони Великобританії, що вони збираються постачати снаряди в Україну з збідненим ураном».
 

 
Ось тільки Росія теж має снаряди з збідненим ураном і такі снаряди призначені для боротьби з важкою технікою і не мають жодного відношення до ядерних озброєнь.
 
«Але навіть поза контекстом цих подій Олександр Григорович Лукашенко давно порушує питання про те, щоб розмістити на території Білорусії російську тактичну ядерну зброю», — сказав Путін.
 
Говорячи про розміщення тактичних ядерних боєприпасів у Білорусі, Путін посилається на дії США.
 
Американці дійсно зберігають деяку кількість вільнопадаючих ядерних бомб у європейських арсеналах, розміщених на території Туреччини та Західної Європи. Скористатися ними без дозволу американських військових їхні партнери не можуть — це неможливо технічно.
 
Однак, на відміну від Росії, Сполучені Штати, при цьому не беруть участі у великій та кровопролитній війні на європейському континенті, і не використовують цю зброю як аргумент у політичному протистоянні з росіянами.
 
Реакція миру
 
МЗС України вимагало скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН через плани Росії. У відомстві назвали останні заяви Росії «провокаційним кроком злочинного путінського режиму, який підриває основи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки в цілому». Офіційний Київ заявив, що очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великобританії, Китаю, США та Франції, у тому числі і як постійних членів Ради Безпеки ООН.
 
Євросоюз готовий запровадити санкції через розміщення російської ядерної зброї у Білорусі. У Китаї, коментуючи заяву РФ про розміщення в Білорусі ядерної зброї, заявили, що слід знижувати стратегічні ризики, а в ядерних війнах не може бути переможців.
 
Аргументи закінчуються
 
Росія програє на фронті в Україні, а Захід не звертає особливої уваги на постійні розмови про ядерну зброю, зазначають експерти.
 
“Більш аргументів немає, тому треба піднімати ставки. Це робить сам Путін, це робить його прихвостень Медведєв, який просто захлинається слиною і постійно кричить про ядерну війну як єдиний спосіб вирішення всіх проблем. Мені здається, що це чергова спроба нейтралізувати розсудливих людей на Заході цією ядерною загрозою сказати, що “дивіться, ми можемо піти і на таке”. Хоча військові фахівці, які дивляться на ситуацію професійно, чітко та ясно заявляють, що такого не буде, тому що цей крок означатиме насамперед кінець тих людей, хто на нього піде”, — вважає український дипломат Володимир Огризко.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net