Вучич пов язав плани Косова щодо сербів з контрнаступом ЗСУ

Президент Сербії зазначив, що, на його думку, українці «підготували десятки бригад, які серйозно прорвуть російські лінії».

 

Президент Сербії Александар Вучич вважає, що у найближчі дні українські війська влаштують нову атаку в рамках контрнаступу, і у цей час він очікує на «напад на сербів» у Косові.

Президент Сербії зазначив, що, на його думку, українці «підготували десятки бригад, які серйозно прорвуть російські лінії».

Він підкреслив, що коли він це говорить, то не вболіває за українців, а говорить те, що думає. За словами Вучича, Україна очікує, що це змінить хід війни до саміту у Вільнюсі 12 липня.

«Коли це почнеться, а я очікую, що це почнеться завтра-післязавтра, найближчими днями, тоді ви побачите додатковий наступ на Косово і Метохію. Тому я прошу сербів стерегтися, щоб усі, хто думає, що ці нелюди можуть на них напасти, сховалися… Я боюся, що цей терор стане ще більш лютим, він (прем’єр Косова Альбін Курті) уявив себе в ролі Зеленського, нового великоалбанського лідера, який об’єднає всі албанські країни і зробить велику роботу», – сказав Вучич в ефірі телеканалу Prvoj.

Ситуація на півночі Косова, а також у відносинах між Белградом і Приштиною в останні місяці загострилась. За останні тижні там стався спалах насильства через місцеві вибори, які сербська більшість бойкотувала і результати яких не визнала.

Нагадаємо, що Європейський Союз підготував санкції проти Косова через ігнорування прохань про негайні кроки для зниження напруженості на півночі країни.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net