Всесвітня рада церков засудила війну проти України

Організація відкинула виправдання агресії РФ релігією, а також закликала провести обмін військовополоненими та тілами загиблих, йдеться у спеціальній заяві ради.

 
Всесвітня рада церков засудила війну РФ проти України та закликала до «встановлення сталого миру». Відповідна заява була опублікована після засідання центрального комітету Всесвітньої ради церков у Женеві 15 — 18 червня.
 
Організація відкинула виправдання агресії РФ релігією, а також закликала провести обмін військовополоненими та тілами загиблих.
 
«Всесвітня рада церков повторює заклик глобального суспільства церков, представлених у ВРЦ, до припинення цієї трагічної війни, до негайного припинення вогню, щоб зупинити смерть та руйнування, а також діалог та переговори для забезпечення сталого миру. Війна з убивствами та всіма іншими трагічними наслідками, які вона тягне, несумісна з самою природою і волею Бога відносно людства і проти наших фундаментальних християнських та екуменічних принципів», — йдеться у заяві.
 
Рада закликала «всі сторони конфлікту» поважати принципи міжнародного гуманітарного права, а також звернулася до міжнародної спільноти до великих інвестицій у сприяння миру, а не в ескалацію та розкол.
 
Всесвітня рада церков просить виконувача обов’язків Генерального секретаря очолити делегацію «Паломництва справедливості та миру» до Києва та Москви, щоб зустрітися з керівництвом церков та з’ясувати, що сприяє миру та необхідно урядам країн для негайного припинення вогню.
 
«ВРЦ молиться за всіх жертв цього конфлікту в Україні, в регіоні та в усьому світі, щоб їхні страждання припинилися, щоб вони могли повернутися до життя в безпеці та гідності, та запевняє їх у любові і співчутті», — зазначає організація.
 
Нагадаємо, в інтерв’ю італійській пресі Папа Францськ заявив, що НАТО гавкає на Росію і що Альянс може спровокувати Москву на напад на Україну. Така заява Понтифіка здивувала іноземних лідерів. Так, Міністерство закордонних справ Польщі висловило стурбованість заявами Папи Римського про війну в Україні.
 
Раніше Папа Римський розповів про розмову з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, у якій розповів про плани росіян закінчити війну в Україні до 9 травня.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЧому союзники США на Близькому Сході вагаються з підтримкою України

СюжетВідбудова після окупації РФ: як волонтери ремонтують будинки українців

СюжетЕкс-віце-президент Газпромбанку: Я не перебіжчик, я повернувся додому

Румунія не справляється з експортом зерна з України

Источник: korrespondent.net