Війна в Україні викликала рекордний в історії потік переселенців — IDMC

Воєнна агресія Росії спричинила переміщення майже 17 млн людей, сказано в дослідженні Центру моніторингу внутрішніх переміщень.

Кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у всьому світі зросла на 20%. Ці показники досягли рекордних 71,1 млн осіб у 2022 році через такі конфлікти, такі як війна Росії проти України, та кліматичні лиха. Про це свідчить дослідження Центру моніторингу внутрішніх переміщень (IDMC).

Війна, яку розв’язала Росія проти України, стала причиною переміщення 16,9 млн осіб — це «найвищий показник, що будь-коли зареєстрований для будь-якої країни».

В IDMC додали, що практично три чверті переміщених осіб у світі проживають у 10 країнах через конфлікти, що викликали значне переміщення у 2022 році.

«Конфлікти та насильство викликали 28,3 млн внутрішніх переміщень по всьому світу, що втричі перевищує середньорічний показник за останнє десятиліття», — сказано в повідомленні.

Основна маса переміщених осіб минулого року — 32,6 млн осіб — викликана стихійними лихами, у тому числі повенями, посухами та зсувами.

Війна Росії проти Україні викликала глобальну кризу продовольчої безпеки, яка найсильніше вдарила по внутрішньо переміщених особах. Ця проблема також підірвала «багаторічний прогрес, досягнутий у боротьбі з голодом та недоїданням у всьому світі».

 Інфографіка IDMC 

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії та закликала МКС розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин. 

Модульні містечка для переселенців «не спрацювали» — Верещук

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

NYT: Путін — найнебезпечніший дурень у світі

Звільнення Криму: Рада презентувала стратегію першочергових кроків

Зеленський пояснив, чому не озвучуються втрати ЗСУ

Британія передала Україні далекобійні ракети — ЗМІ

Нацгвардійці вночі збили БПЛА-розвідник ворога

Источник: korrespondent.net