Відстрочка за боргом допоможе Україні заощадити п ять млрд доларів — Мінфін

Держава спрямує заощаджені кошти на соцзахист та грошове забезпечення військових, зазначає відомство.

Відстрочення платежів з обслуговування боргу за єврооблігаціями та варантами на два роки дасть Україні можливість направити заощаджені п’ять мільярдів доларів на нагальні потреби. Зокрема, на соціальний захист та грошове забезпечення військових. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів у четвер, 21 липня.

Потреби України становлять близько п’яти мільярдів доларів щомісяця. В іншому випадку ці кошти направили б на погашення боргів.

Відомство зазначає, що Україна має 13 випусків цінних паперів. Щодо кожного з них інвесторам було запропоновано відстрочення терміну виплати відсотків та погашення тіла кредиту.

У Мінфіні наголошують, що Україна завжди залишалася порядним позичальником: повертала все вчасно та зменшувала обсяг державного боргу. Відомство також звернуло увагу, що протягом п’яти місяців війни Україна здійснювала обслуговування своїх видатків та боргів.

Нагадаємо, західні ЗМІ раніше вже повідомляли, що Київ попросить у кредиторів відстрочку за зовнішніми боргами, оскільки Україні потрібна готівка на випадок затяжної війни з РФ.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України затвердив постанову про дворічну відстрочку на виплату зовнішніх боргів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net