В єврозоні інфляція сповільнилася до 5,5% у червні

Інфляція в єврозоні сповільнилася порівняно з 6,1% у травні, досягнувши мінімуму з січня 2022 року.

Споживчі ціни в єврозоні у червні 2023 року збільшилися на 5,5% у річному вираженні. Про це свідчать дані Статистичного управління Європейського Союзу (Eurostat).

Зазначається, інфляція сповільнилася порівняно з 6,1% у травні, досягнувши мінімуму з січня 2022 року. Ці дані збіглися з попередньою оцінкою та консенсус-прогнозом аналітиків, опитаних Trading Economics.

Як повідомляється, вартість енергоносіїв у єврозоні у червні впала на 5,6% у річному вираженні після зниження на 1,8% у травні. Підвищення цін на продукти харчування, алкоголь та тютюнову продукцію сповільнилося до 11,6% із 12,5% місяцем раніше. Інфляція у сфері послуг прискорилася до 5,4% із 5%.

Оцінку зростання споживчих цін без урахування продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) у червні було переглянуто з підвищенням — до 5,5% із попередньо оголошених 5,4%. Зростання індексу CPI Core прискорилося порівняно з травневими 5,3%.

За прогнозами Європейського центрального банку, інфляція в єврозоні у 2023 році в середньому становитиме 5,4%, у 2024 році — 3%, у 2025 році — 2,2%.

Раніше повідомлялося, що інфляція в ЄС скорочується швидше, ніж очікувалось.

Нагадаємо, в Україні стрімко сповільнилася інфляція.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net