В ЄС назвали терміни переговорів про членство України

Незабаром Єврокомісія має оприлюднити звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції, нагадав Шарль Мішель.

 
Глави країн Євросоюзу можуть обговорити перспективу початку переговорів щодо вступу України та Молдови до євроспільноти на зимовому саміті. Про це сказав президент Європейської ради Шарль Мішель під час візиту до Молдови у вівторок, 28 березня.
 

 
Глава Євроради у Кишиневі зустрівся із президентом Молдови Маєю Санду. На спільній прес-конференції він нагадав, що незабаром Єврокомісія має оприлюднити звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції. А після отримання результатів стане зрозумілим, коли можуть розпочатися переговори про вступ цих двох країн-кандидатів у ЄС.
 
«На підставі цього звіту я маю намір порушити питання про початок переговорів з усіма трьома країнами (йшлося про Україну, Молдову та Грузію, – ред.) про їх прийом до ЄС. Ймовірно, питання про початок переговорів про прийом Молдови та України до Євросоюзу буде розглянуто на саміті у грудні», – заявив Мішель.
 
Як відомо, 23 червня 2022 року Україна та Молдова набули статусу кандидатів у члени ЄС. Водночас Грузії відмовили у наданні цього статусу.
 
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що цього року настав час для початку переговорів щодо вступу України до Євросоюзу.
 
Своєю чергою, Кабмін ухвалив постанову про самоаудит законодавства щодо його відповідності європейським стандартам.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетУкраїна стане головною темою під час головування Чехії у ЄС

СюжетСаміт з перешкодами: як ЄС давав Україні статус кандидата

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Источник: korrespondent.net