В ОБСЄ заявили, що продовжать присутність в Україні без згоди РФ

Організація з безпеки та співробітництва в Європі тепер не зможе враховувати російську згоду під час своєї діяльності на території української держави. Тому застосовуватиметься так званий Московський механізм.

 

ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі) тепер буде присутня в Україні без згоди РФ. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі, чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау на прес-конференції у Києві у вівторок, 2 серпня.
 
«Маю бути абсолютно відвертим з вами, що наша присутність в Україні зараз триватиме без російської підтримки, без російського консенсусу чи згоди. А це означає, що ми повинні були змінити юридичні та фінансові механізми провадження нашої діяльності, а це означає, що ми створили і забезпечили нашу присутність тут в Україні, у Києві. Це вже було обговорено, з цього вже було ухвалено рішення відповідно до певних резолюцій від чинного голови та інших членів», — зазначив він.
 
За його словами, ОБСЄ досягла певної згоди з українським урядом щодо діяльності у Києві.
 
«Це також означає, що ми можемо організовувати відповідну діяльність за певні позабюджетні ресурси. Це те, по чому вже генсек ОБСЄ ухвалив рішення», — пояснив Рау.
 
Представник організації також вказав на необхідність розуміти, що, приймаючи до уваги всі заходи ОБСЄ на території України, не можна розраховувати на російську згоду.
 
«Однак ОБСЄ має цілу низку різноманітних механізмів, які дозволяють уникати або обходити принцип консенсусу. Ми вже згадали Московський механізм, який ми на цей момент використовуємо і по суті вже використовували два рази. Якщо ситуація цього вимагатиме, ми будемо використовувати цей механізм ще частіше», — підсумував він.
 
Нагадаємо, 2 серпня Збігнєв Рау прибув з візитом в Україну.
 
Крім того, Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід відвідали Бучу.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net