Уряд Франції подолав вотум недовіри

Депутатам забракло дев’яти голосів, щоб висловити уряду недовіру через підвищення пенсійного віку.

Уряд Франції в понеділок, 20 березня, з перевагою дев’ять голосів зміг вистояти при голосуванні за резолюцію про недовіру. У парламенті висловили незадоволеність його спробою провести нову пенсійну реформу, повідомляє Reuters.
 
Уряду вдалося уникнути вотуму недовіри. Його висловили після того, як президент Еммануель Макрон, оминаючи нижню палату, хотів проштовхнути непопулярні зміни до пенсійної системи.
 
Вотум недовіри було внесено центристською партією та за нього проголосували 278 депутатів. Однак це на дев’ять голосів менше, ніж необхідно для його ухвалення.
 
Окрім цього, ультраправа партія «Національне об’єднання» винесла другий вотум недовіри. При цьому він не мав шансів на проходження. Це пов’язано із тим, що інші опозиційні партії відмовилися голосувати за нього.
 
Зазначається, що у разі успішного голосування за вотум це повністю скасувало б закон про підвищення пенсійного віку у Франції ще на два роки – до 64 років.

Як повідомлялося, минулого тижня Сенат Франції підтримав проект пенсійної реформи, який передбачає поступове підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років.

У Франції підвищили пенсійний вік, у Парижі почалися протести

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net