Україна сама спровокувала Росію – Лукашенко

Україна була лиш приводом для розгортання війни, до якої штовхав Захід, стверджує Лукашенко.

 
 
 
Україна нібито сама спровокувала Росію, щоб настав початок «спеціальної військової операції», яка затяглася ось майже на рік. Про це сказав формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко під час спілкування з журналістами в четвер, 16 лютого.
 
 

 
«Ви кажете «вторгнення». А я вважаю, що не вторгнення. Це не вторгнення. Українська влада сама спровокувала цю операцію. Слід було тоді домовитися з Росією про те, щоб не було цієї війни. Але все було націлене, починаючи, зокрема, з Мінських угод, щоб розгорнути війну. Ніякого вторгнення не було. Я вважаю, це захист інтересів Росії і тих людей, які там жили, – російських людей», – сказав Лукашенко.
 
Він вкотре начитав мантру про нібито підготовлюваний ракетний удар України по Білорусі перед початком війни.
 
«Це були навмисні дії української сторони. Не знаю тільки, навіщо це потрібно було. Вони в перші хвилини були піддані удару з території Білорусі. Це було за кілька хвилин – вранці перед початком спеціальної військової операції», – сказав він.
 
Також Лукашенко поскаржився, що ще з 2020 року Україна фактично першою ввела санкції на адресу Білорусі, навіть ще до західних країн: «Не США, не англосакси, не Західна Європа. А, на жаль, наша рідна Україна. Небо закрила, провокації почали здійснювати, готували бойовиків».
 
На його думку, Україна була лиш приводом для розгортання війни, до якої штовхав Захід. Поза тим нібито є інтерес до того, щоб пошматувати України.
 
«Ви Росію звинувачуєте. О, це ви хочете руками поляків пошматувати Україну», – сказав він.
 
Як відомо, ще у березні 2022 року Лукашенко вперше заявив про нібито підготовку України до нападу на Білорусь. Тоді стала мемом його фраза на адресу Володимира Путіна: «А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад».
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net