У Єврокомісії відреагували на звіт Amnesty International

Представник ЄК Пітер Стано наголошує, що відповідальність за все, що відбувається в Україні через війну, несе виключно Росія.

 
У Європейській комісії також відреагували на звіт Amnesty International про війну в Україні, який спровокував громадську критику. Єврокомісія зазначає, що все, що сталося та відбувається в Україні, – це прямі наслідки нелюдської війни, яку розв’язала Росія. Про це повідомив представник Єврокомісії Пітер Стано у Брюсселі на брифінгу у вівторок, 9 серпня.
 
Таким чином він на прохання журналістів прокоментував доповідь міжнародної організації.
 
«Все, що було зроблено в Україні, – це прямі наслідки незаконної, невиправданої, неспровокованої агресії Росії, яка вбиває цивільне населення, руйнує українську цивільну інфраструктуру, роблячи за ціль пенсіонерів, жінок, дітей, лікарні, залізничні станції. Росія атакує цивільні цілі, українська армія бореться з цією агресією і намагається захистити цивільне населення, — наголосив представник ЄК.
 
Стано додав, що в таких ситуаціях, коли українська армія обороняє країну проти російської агресії, «звичайно, має бути оборонне військове обладнання, також у районах, які зазнають атак, і в якому також проживає цивільне населення».
 
«Це – ще один приклад того, наскільки нелюдська і незаконна російська агресія проти українців», — зазначив він.
 
Проте представник Єврокомісії не став коментувати доповідь щодо суті її змісту та реакцію, яку вона викликала.
 
Нагадаємо, Amnesty International опублікувала звіт, в якому сказано, що ЗСУ нібито порушують закони війни тим, що «ставлять під загрозу життя населення, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах та лікарнях».
 
В Офісі президента відреагували на звинувачення організації словами, що життю українців загрожує лише РФ, а заяви Amnesty International є «участю у дискредитаційній кампанії Росії проти України».
 
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Amnesty International своїм матеріалом «створює фальшивий баланс між жертвою та злочинцем», а генеральний секретар організації Агнес Калламар вважає, що невдоволення громадськості заявами у їхньому матеріалі про ЗСУ нібито є «атакою українських тролів».
 
Після цього директор українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук заявила про звільнення з правозахисної організації.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net