У ЄС пояснили Африці, хто винний у дефіциті їжі

У Євросоюзі прислухалися до стурбованості деяких глав країн Африки щодо наслідків санкцій.

 

У Євросоюзі відкинули вплив міжнародних санкцій проти Російської Федерації на продовольчу кризу, зокрема в Африці. Про відсутність взаємозв’язку у понеділок, 20 червня, заявив Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель за підсумками засідання Ради ЄС у зовнішніх справах, пише Європейська правда.
 
Боррель наголосив, що саме Росія, а не Європейський Союз, блокує експорт зерна з України та руйнує транспортну інфраструктуру, що призвело до глобальної продовольчої кризи.
 
«Це цілеспрямована спроба використати продовольство як зброю у війні. Це навмисна спроба створити голод у світі для того, щоб чинити тиск на світ, ЄС та Україну. Типова схема російської пропаганди – створити проблему, а потім звинувачувати нас у ній. Вони звинувачують санкції ЄС у продовольчій кризі. Це не наші санкції, а російські дії», — наголосив топ-дипломат ЄС.
 
Боррель додав, що у Євросоюзі прислухалися до стурбованості деяких глав країн Африки щодо наслідків санкцій.
 
«Я повідомив колегам-міністрам, що надіслав листа всім міністрам закордонних справ країн Африки з поясненням того, як наші санкції були розроблені, як вони працюють, які наслідки і на кого вони діють, що дозволено, а що ні. Водночас ми готові вивчити спільно з ООН випадки, які можуть статися у разі надмірної реакції деяких економічних акторів», — сказав він.
 
Відомо, що Росія блокує акваторію Чорного моря, тож Україна не може експортувати своє продовольство морським шляхом. Вона також звинувачує Захід у тому, що через санкції проти неї ціна продовольства зросла.
 
Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не перешкоджає експорту українського зерна.
 
Влада України має намір заснувати посаду спецпредставника щодо Африки.
 
 
 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net