У розвідці Фінляндії заявили про послаблення шпигунства РФ

Російська розвідувальна діяльність у Фінляндії скоротилася, приблизно, до половини свого колишнього розміру минулого року.

 
Служба безпеки та розвідки Фінляндії (SUPO) заявила, що висилання російських розвідників і відмова у видачі віз суттєво послабили розвідувальні операції Москви у Фінляндії за останній рік. Про це повідомляє Associated Press.
 
Зазначається, що зменшення кількості співробітників розвідки та обмеження на перетин російсько-фінського кордону на тлі війни РФ в Україні значно погіршило умови роботи російських шпигунів у Фінляндії.
 
За словами директора SUPO Антті Пелттарі, російська розвідувальна діяльність у Фінляндії скоротилася, приблизно, до половини свого колишнього розміру минулого року.
 
Він зазначив, що основною причиною скорочення було висилання підозрюваних у шпигунстві та відмови у видачі віз за рекомендацією його відомства.
 
У розвідці Фінляндії додали, що операції під дипломатичним прикриттям традиційно були основним інструментом російської розвідки за кордоном, і Москва намагається використати серед інших методів кібершпигунство, щоб компенсувати дефіцит агентурної розвідки.
 
«Хоча Росія все ще намагається розміщувати офіцерів розвідки під дипломатичним прикриттям, їй доведеться знайти способи компенсувати дефіцит кадрової розвідки, наприклад все частіше застосовуючи інші форми таємних операцій за кордоном», — заявив Пелтарі.
 
За інформацією відомства, Росія, Китай та «деякі інші країни» були найактивнішими організаторами розвідувальних операцій для отримання інформації з метою і проти інтересів Фінляндії.
 
Раніше Фінляндія відмовила сотням росіян у в’їзді до країни.
 
Нагадаємо, у Польщі розповіли про російську шпигунську мережу, яка готувала диверсії.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net