У Росії падає переробка нафти

Експерти вважають, що ключовою причиною зниження нафтопереробки стали санкції США та ЄС, які ускладнили експорт.

 
На тлі санкцій ЄС і США проти РФ після її вторгнення в Україну обсяг переробки нафти в РФ продовжує скорочуватися — у квітні він зменшився на 7% до березня, до 670 тисяч тонн на добу, пишуть російські ЗМІ.
 
«Причому в межах місяця динаміка теж була негативною: 19 квітня вона становила 675 тисяч тонн на добу. У Міненерго ще тоді пов’язували зниження переробки нафти по відношенню до минулого місяця передусім з ремонтними роботами на НПЗ, наголошуючи, що «це щорічне традиційне невелике зниження первинної переробки у квітні-травні», – йдеться в статті.
 
Значне зниження рівня середньодобової нафтопереробки продемонстрували Уфимський НПЗ та ТАІФ-НК, що стоять у технологічному простої з 1 і 8 квітня відповідно; Туапсинський НПЗ Роснефти, який пішов на гарячу циркуляцію ще в середині березня.
 
Істотне падіння завантаження сировиною спостерігалося також на Комсомольському, Ачинському, Ангарському НПЗ Роснефти, додають аналітики.
 
Ключовою причиною зниження нафтопереробки стали санкції США та ЄС, які ускладнили експорт вітчизняної нафти і нафтопродуктів.
 
Нагадаємо, в ЄС запровадили шостий пакет санкцій щодо Росії. До нього увійде відключення від системи SWIFT трьох російських банків і нафтове ембарго. Також влада Великої Британії додала в санкційні списки, пов’язані з Росією, ще 63 фізичні і юридичні особи. Обмежувальні заходи введено проти ПАТ КамАЗ, ВГТРК, низки співробітників ЗМІ та топ-менеджерів банків.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЗакон США про ленд-ліз: що насправді він дасть Україні

Єврокомісія направила країнам ЄС проект нафтового ембарго проти РФ

СюжетУкраїна оснащується дронами: як зміниться тактика війни

Глава МЗС Німеччини назвала 24 лютого переломним днем в історії

Источник: korrespondent.net