У РФ рекламують усиновлення українських дітей — ISW

Програми примусового усиновлення та депортації дітей під виглядом відпочинку та реабілітації, ймовірно, складають основу масової російської кампанії з депопуляції.

У РФ рекламують насильницьке усиновлення українських дітей у російські сім’ї. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 16 листопада.

Зазначається, що 9 листопада відомі російські військові блогери почали поширювати багатосерійний документальний серіал про кількох українських дітей із Донбасу, усиновлених у російські сім’ї.

У ньому стверджується, що лише у 2022 році російська влада «евакуювала» з українського регіону понад 150 тисяч дітей.

«Незрозуміло, як саме російські джерела підраховують цю цифру, але українські офіційні особи раніше оцінювали цю кількість у 6-8 тисяч осіб», — зазначили аналітики.

Крім того, голова Чечні Рамзан Кадиров заявив, що співпрацює з Уповноваженим РФ з прав дитини Марією Львовою-Бєловою щодо залучення «важких підлітків» з різних регіонів Росії та окупованих Донецької та Луганської областей в республіку для проведення «профілактичної роботи» та «військово-патріотичного» виховання».

В ISW нагадали, що Львова-Бєлова постійно виступала за депортацію та усиновлення українських дітей та сама усиновила дитину з Маріуполя.

«Програми примусового усиновлення та депортації дітей під виглядом відпусток і програм реабілітації, ймовірно, складають основу масової російської кампанії з депопуляції… і є ширшими зусиллями з етнічної чистки», — підсумували військові експерти.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що росіяни депортували із окупованих територій України 11 тисяч дітей.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПадіння ракети у Польщі: реакція Заходу і можливі наслідки

Канада запроваджує санкції проти виробника іранських Shahed

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Шольц назвав неприйнятним мир на умовах Росії

Источник: korrespondent.net