У РФ планують повернути в обіг паперові купюри старого зразка

Центробанк Росії хоче повернутися до випуску паперових банкнот по 5 і 10 рублів зразка 1998 та 1997 років відповідно.

У Росії заплановано до кінця поточного року відновити друк десятирублевої купюри зразка 1997 року. Випуск цих банкнот припинили у 2013 році. Про це заявив заступник голови Центробанку РФ Сергій Бєлов в інтерв’ю Известиям, опублікованому у понеділок, 25 липня.

Він зазначив, що зараз також обговорюється питання поновлення випуску п’ятирублевої купюри, яка не друкувалася після 1998 року. За його словами, повернення до активного обігу купюр низьких номіналів має знизити витрати на виробництво готівки.

«У нульові роки ці банкноти перебували в активному обігу, мали попит, але швидко зношувалися. Тому було прийнято рішення замінити їх на монети. І хоча у виробництві вони дорожчі, але ми виграли за рахунок більшої довговічності металевих грошей. Зараз змінилися технології, наприклад, банкноти можна лакувати, що дозволяє збільшити термін служби на 30%. Це показали вимірювання, які ми робили. Технологія лакування пройшла обкатку, ми їй повністю довіряємо і будемо використовувати в подальшій роботі», — пояснив заступник голови Центробанку.

Бєлов додав, що з 2009 року значно зросла вартість металу, тому карбування металевих 10 рублів «виявилося витратним». У зв’язку з цим планується відновити випуск десятирублевих купюр.

Представник ЦБ також уточнив, що про заміну металевих грошей номіналом 5 і 10 рублів купюрами не йдеться. Оскільки і ті, й інші продовжать перебувати в обігу.

Нагадаємо, за підсумками травня російська економіка скоротилася на 4,3% у річному порівнянні після зниження на 2,8% у квітні.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2022 року економіка Росії скоротиться на 15% і ще на 3% в 2023 році. Це зведе нанівець 15-річне економічне зростання країни.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net