У Польщі відкрили газопровід замість російського

Газопровід Baltic Pipe створює новий маршрут постачання газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі. На його відкритті заявили про кінець епохи домінування Росії.

У Гданську у вівторок, 27 вересня, відкрили газопровід Baltic Pipe потужністю 10 млрд кубометрів на рік із Норвегії до Польщі. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що газопровід покладе край добі домінування Росії, повідомляє PAP.

«Сьогодні ми можемо з повною впевненістю сказати — епоха домінування Росії у газовій сфері закінчується. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством», — заявив Моравецький.

Він додав, що сьогодні починається нова ера. «Епоха енергетичного суверенітету, енергетичної свободи та підвищеної безпеки — енергетичної, але й безпеки у ширшому значенні цього слова», — сказав Моравецький.

Газопровід Baltic Pipe має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також кінцевим споживачам у сусідніх країнах. Його запуск заплановано на 1 жовтня 2022 р. Інвесторами виступають оператори передачі: данська Energinetn та польська Gaz-System.

Польська нафтогазова компанія PGNiG вже завила, що імпортує щонайменше 6,5 млрд кубометрів природного газу з Норвегії у 2023 році трубопроводом Baltic Pipe.

PGNiG також заявила, що у 2023 році вона використовуватиме 80% пропускної спроможності трубопроводу, зарезервованої компанією, яка зросте до 90% у 2024 році, що становить близько 7,7 млрд кубометрів.

Трубопровід потужністю 10 млрд кубометрів надасть Польщі альтернативні джерела газу, які вона шукала з квітня, коли припинилися постачання з Росії.

PGNiG заявила, що зарезервувала близько 8 мільярдів кубометрів пропускної спроможності трубопроводу для своїх постачань.

Раніше повідомлялося, що країни Європи зможуть повністю відмовитися від постачання російського газу наступної зими.

Як відомо, цього року частка російського газу в імпорті Євросоюзу знизилася із 40 до 9%.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net